niedziela, kwietnia 28, 2024

Promocja Partnerskiego Projektu Comenius Regio „Kształcenie zawodowe – duże wyzwanie nowoczesnej edukacji”

Wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Opolu  Wydziału Wspomagania i Strategii Edukacyjnej - Wiesława Kostrzewa-Andros i Piotr Łaba w  dniach 27-28 stycznia 2011 byli uczestnikami konferencji pn. Środki Unii Europejskiej w rozwoju kształcenia osób dorosłych, zorganizowanej przez CTC Polska spółka z o.o w ramach Programu „ Szkoła Otwarta dla Dorosłych”

Podczas konferencji został zaprezentowany Partnerski Projekt Comenius Regio, pn. „Kształcenie zawodowe – duże wyzwanie nowoczesnej edukacji”, którego beneficjentem jest Kuratorium Oświaty w Opolu – jako przykład kształcenia osób dorosłych. Zaprezentowano walory podejmowanych działań edukacyjnych w projekcie. W tym pokazano szczególnie atrakcyjne formy wymiany doświadczeń osób pracujących na rzecz oświaty. Projekt daje  możliwość  poszerzenia wiedzy i nabycia nowych umiejętności przez nauczycieli polskiej i czeskiej szkoły w celu wprowadzenia kształcenia modułowego w szkołach zawodowych.
Prezentacja realizowanego projektu wzbudziła duże zainteresowanie uczestniczących w konferencji dyrektorów szkół zawodowych i przedstawicieli organów prowadzących.

Obejrzyj galerię zdjęć